top of page
Hawajski masaż świątynny
Masaż Lomi Lomi Nui
Agnieszka Wojtkowiak tel. 727478777
od kilku lat zakochana w tym rytualnym masażu, będącym doskonałym uzupełnieniem praktyki jogi i zawierającym w sobie idee takie jak oddanie, płynność, oddech, medytacja w ruchu.
"Uczyłam się u jednych pierwszych masażystów Lomi Lomi Nui w Polsce. Przez kilka tygodni terminowałam u Pawła Tomkiewicza, a następnie ukończyłam kurs podstawowy KINO MANA - hawajskiego masażu świątynnego u Danusi i Jurka Adamczyków. Następnie uczyłam się u Susan Pa’iniu Floyd – światowej sławy nauczycielki hawajskiej pracy z ciałem kino mana, huny i tańca hula, jednej z głównych trenerek i liderek Aloha International – organizacji propagującej hawajską tradycję na całym świecie.
"Wykonywanie masażu jest dla mnie kolejnym krokiem w procesie pracy z ciałem. Procesie, który wiele lat temu rozpoczęłam studiując własne ciało podczas praktyk jogi i obserwując uczniów na zajęciach. Badanie coraz głębszych struktur ciała i płynących z niego subtelnych wrażeń w praktyce asan, w pranajamie, w medytacji oraz w wielokrotnym odbieraniu masażu pozwoliło mi odnaleźć w sobie harmonię oraz doświadczać ogólnego dobrostanu. Wewnętrzna radość, spokój, akceptacja, szacunek do wszystkich istot z łatwością goszczą w uwolnionym od napięć ciele. Tym pragnę się dzielić."
Lomi Lomi Nui to masaż świątynny tradycyjnie wykonywany przez hawajskich Kahunów. Jego celem jest uzdrawianie ciała na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym, relaksacja i uwalnianie od blokad energetycznych. Jest ucztą dla zmysłów, powracającym, rozległym dotykiem przy dźwiękach muzyki, harmonijnym rytualnym tańcem masażysty wykonywanym w skupieniu i oddaniu, pozwalającym uruchomić naturalny przepływ energii w ciele, aby powrócić do stanu radości i wewnętrznego spokoju. Masaż wykonywany jest w duchu aloha czyli bezwarunkowej miłości, w pełnym oddaniu dla osoby masowanej.
To masaż całego ciała z wykorzystaniem rozgrzanego oleju. Strefy intymne pozostają zakryte chustą lub ręcznikiem. Najpierw wykonywany jest masaż tyłu ciała, z dużą uwagą dla pleców i karku, a następnie masaż przodu. Charakterystyczne są rotacje kończyn, które pozwalają doświadczyć nowej przestrzeni w stawach barkowych i biodrowych. Masażysta - tancerz wykonuje długie płynne ruchy na ciele o różnym stopniu intensywności. Po masażu należy pić spore ilości wody. Warto też zapewnić sobie wolny czas, by w pełni doświadczyć jego efektów.
Czas trwania : ok. 2 godz.
bottom of page